Civil forum

Felnőtt bérleten kívüli előadások (tervezet)- Balaton Színház

Készült: 2009. szeptember 2.


Ingmar Bergman:
JELENETEK EGY HÁZASSÁGBÓL
(budapesti Madách Színház)
„Egy mai házasság felbomlásának történetét meséli el Ingmar Bergman humorral, keserű igazságokkal; a szeretet és taszítás bonyolult lélektanát igyekszik ábrázolni. A házaspár zökkenőkkel teli életét egy színészházaspár jeleníti meg ebben az előadásban, nem hétköznapi módon. Mindannyiunk problémáit boncolgatják saját életük tárházán keresztül úgy, hogy közben minden szerepet ők maguk alakítanak a színpadon.
„Rengeteg butaságot összebeszélnek, néha meg valami okosat mondanak. Félénkek, vidámak, önzők, buták, kedvesek, okosak, önfeláldozók, ragaszkodók, mérgesek, szelídek, szentimentálisak, kiállhatatlanok és szeretetre méltók. Egyszerre.” – írta Ingmar Bergman a XX. század egyik leghíresebb filmrendezője, a darab szerzője.”
Szereplők: Détár Enikő, Rékasi Károly
Rendező: Balatoni Mónika
(Az előadás az Ingmar Bergman Foundation engedélyével, a HoFra Kft. közvetítésével jött létre.)

Molnár Ferenc:
DOKTOR ÚR
- vígjáték -
(budapesti Körúti Színház)
„A legtöbbet játszott magyar drámaíró, Molnár Ferenc első színpadi művét, A doktor úr című darabot 1902-ben mutatták be. A darab a békebeli hangulatot idézi, de a mai kor emberének is van üzenete. A doktor úrban mindenki keresi önmagát, keresi a siker lehetőségét, és ennek érdekében csal, hazudik, lop, játszik kisebb-nagyobb szerepeket. Sárkány, a híres ügyvéd a legkülönbözőbb fogásokkal mindig eléri védence felmentését, bármilyen gazember is legyen az. Puzsér, a valaha látott legszimpatikusabb betörő már 18-szor ült börtönben, de „hű” segítőtársa Sárkánynak. Puzsér az igazság bajnoka, s a végén még talán az is kiderül, hogy ő az egyetlen gavallér és tisztességes ember a darabban.”
Főbb szerepekben: Koltai Róbert, Baráth Attila, Gyebnár Csekka, Czvetkó Sándor, Frajt Edit, Faragó András/Makrai Pál, Szabó Erika/Végh Judit
Rendezte: Galambos Zoltán
Műv. vezető: Koltai Róbert

Eberhard Streul színdarabja nyomán írta Parti Nagy Lajos:
A KELLÉKES
(A Vígszínház és az Orlai Produkciós Iroda közös előadása)
„Bieder József kellékes előadás után teszi a dolgát: pakol az üres színpadon, s felnézve, váratlanul közönséggel, méghozzá telt házzal találja magát szembe.
A hajdani segédszínész, ez az örökös háttérember először roppant zavarba jön, nem tudja, hogyan oldja meg ezt a számára váratlan, már-már szürreális helyzetet, de aztán egyre jobban feltalálja magát, mesélni kezd az életéről, a színházról, hajdan volt nagy színészekről, s mulatságos vagy szívszorító anekdotákat, emlékeket idéz fel a kulisszák előtt és a kulisszák mögött történtekről.”
A kellékes: Kern András
Rendező: Ilan Eldad
Producer: Orlai Tibor

TÁNC - DAL - FESZTIVÁL 2
- játék a 60-70-80-as évek slágereire -
(veszprémi Pannon Várszínház)
„Egy kor dal- és slágerkultúrája minden társadalmi korszakban hű tükre volt a létező társadalmi viszonyoknak. Nem véletlen, hogy megjelenésekor a Táncdalfesztivál intézménye nem csupán egyszerűen az egycsatornás televíziózás szórakoztató népünnepélye, hanem a társadalmi közérzet vulkánszerű kitörése volt.
Mulattató, nosztalgikus, néhol "retro" ízek mellett a darab igazi sugallata, az, hogy nevetve tudjunk búcsúzni múltunkból, egy "szocialista operett világtól" - tól, ragaszkodva azért akkor megélt és ma újra termelődő gondjaikhoz, vágyainkhoz, az akkor is létező értékekhez.
Az elmúlt évad kiemelkedő sikere biztatott minket arra, hogy újabb nagy slágerek segítségével idézzük meg a 60-70-80-as éveket, hogy humorral, néhol könnyes nosztalgiával emlékezzünk egy generáció fiatalságára, ismétlődő helyzetekre, örök gondokra és örömökre.”

 

Nemzeti Együttműködési Alap
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
A Szakkör


CIVIL FÓRUM

Email: info@civilforum.hu



Created by Moksaphoto ©2024